Něco o mně

Jmenuji se Bára Navrátilová a jsem máma dvou dětí. Dcery Adélky, narozené v roce 2015, a syna Jakuba, narozeného v roce 2017.

Vystudovala jsem Fakultu životního prostředí na ČZU - obor Krajinné inženýrství. Po ukončení studia jsem 4 roky pracovala ve firmě zabývající se zahradní architekturou.

Po narození dcery se mi úplně změnil pohled na to, co bych ráda v životě dělala. Po porodu syna jsem tuto představu měla ještě více jasnější a mnohem více se mi otevřely obzory, kterými jsem se chtěla vydat. A proč vůbec tak rázná změna?

Po narození Adélky jsem měla nemalé problémy s kojením, několik týdnů jsem se trápila a uvažovala o tom, že to nakonec vzdám. Naštěstí jsem dostala kontakt na skvělou laktační poradkyni, která mě "zachránila" a mohly jsme s Adélkou vesele pokračovat v kojení. Tehdy jsem si řekla, že je to krásné poslání, těmto malým tvorečkům a jejich maminkám pomoci. Přihlásila jsem se tedy na kurz laktačních poradkyň pořádaných Laktační ligou. Než jsem ale kurz stihla absolvovat, narodil se mi předčasně syn Jakub a já musela kurz odložit. Po několika týdnech po porodu jsem si nechala od pediatra napsat doporučení k fyzioterapeutovi, neboť měl syn i přes různá polohování slabou jednostrannost a zvýšený svalový tonus. Chtěla jsem s ním začít dělat uvolňovací cviky a masáže, které jsem se ale musela někde naučit. Při návštěvách u fyzioterapeuta mi přišla úžasná práce s malými miminky, jak krásně reagují na doteky, jaké dělal syn pokroky, jak se vše výrazně zlepšovalo a jak se mu to hlavně líbilo. Proto jsem si našla kurz masáží pro takto malé děti - kojence.

Následkem těchto zkušeností jsem se rozhodla vydat jinou cestou, než kterou jsem šla doposud a absolvovala jsem kurz laktační poradkyně (pořádané Laktační ligou) a kurz masáží kojenců (pod záštitou asociace IAIM) vedeném mezinárodní trenérkou Sylvií Hétu z Kanady. Po jeho úspěšném absolvování jsem se stala certifikovanou instruktorkou kojenecké masáže.

Získané certifikáty: